Check-Up

Pek çok hastalık yıllar boyunca belirti vermeden sinsice ilerleyebilir. Oysa hastalıkları oluşmadan önlemek ya da erken tanı ile tedavi olarak sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün… Sağlığınızı korumak için yılda bir kez check up yaptırın!

Check-Up Nedir?

Check up genel anlamıyla kişisel bir sağlık taramasıdır. Herhangi bir sağlık probleminizin olmasına gerek yok. Çünkü check up’ın amacı; hastalıkları belirti vermeden erken aşamada teşhis etmek ya da önlemektir. Check up, sadece tahlil ve tetkikten oluşan bir inceleme değildir, vücudun genel durumunu da ortaya koyar. Böylece risk faktörlerinin önüne geçilmiş olur. Check up programının içeriği yaş, cinsiyet, genetik özellikler, yaşam şekli ve geçmiş sağlık öyküsüne göre değişiklik gösterebilir. Check up için bir yaş sınırı yoktur. Ancak diyabet gibi kronik rahatsızlara sahip ya da aşırı kilolu bireylerin 40 yaşından sonra düzenli olarak check up yaptırması önerilir.

Hangi hastalıklar tespit edilir?

Özellikle genetik yatkınlığı olan kişilerde yılda bir kez yapılan sağlık taraması hayat kurtarıcı olabilir. Check up sayesinde bir takım bulguların saptanması ile kişinin hayat tarzını değiştirmesi (sigarayı bırakması, beslenmesini değiştirmesi, egzersiz yapması vs…) sağlanabilir. Böylece ileride oluşabilecek kalp hastalığı, kanser, KOAH, böbrek yetmezliği, diyabet ve karaciğer yetmezliği gibi pek çok hastalığın önüne geçilebilir.

Check-Up’a gelirken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirin.
  • Check up’a gelmeden önce 12 saat aç olmanız gerekir. (Su dahi içmemeniz tavsiye edilir)
  • Fiziksel aktivite gerektirecek testler için rahat kıyafet ve ayakkabı tercih edin.
  • Kadınlar için mensturasyon (regl) dönemi check up için uygun değildir.
  • Herhangi bir vitamin, demir, mineral desteği kullanmamalısınız, kullanıyorsanız lütfen belirtin. (Bunlara bitkisel vitamin takviyeleri de dahil)
  • Üç gün öncesinden alkol tüketmeyin.
  • Boğazınız ağrıyorsa, ateşiniz varsa veya antibiyotik kullanıyorsanız check up randevunuzu erteleyin.

Sizden Gelenler

Baypark gerçekten işini çok iyi yapıyor, samimi ve güven dolu ilişkileri için teşekkür ediyorum, kolay gelsin.
Abdullah SAMİ

Sizden Gelenler

Geçen yıl 2021 yılında Baypark Hastanesi'nde burun estetiği ameliyatı oldum. Hemşireler ve personel benimle çok iyi ilgilendiler. Doktor muayenesinde isteklerimi konuştuk ve ameliyatım başarılı geçti. Şu anda burnumdan çok memnunum. Çok teşekkür ederim.
Melanie Ladagnous

Sizden Gelenler

Hocamızın ses tonu, güler yüzü ve ilgisi gerçekten bu devirde zor bulunacak doktorlardan  ve her muayeneye geldiğimde ilgili bir şekilde tüm muayenelerimi detaylı bir şekilde yorumluyor.
Meltem Yılmaztürk

Sizden Gelenler

Geçen sene eylül ayında Ali Şeref hocamı çok tavsiye ettikleri için muayeneye gelmiştim ve yıllardır bel ağrısı çektiğimi görünce beni bu dertten kurtarmak istedi. Ameliyat olmaya karar verdim ve yaklaşık 6 ay sonra acılarımdan tamamen kurtuldum, teşekkürler hocam.
Selim Akarsu

Sizden Gelenler

Burun estetiği ameliyatımı Doktor Cem gerçekleştirdi. 1 gece hastanede kaldım ve daha sonra beni 5 yıldızlı bir otele bıraktılar. 5 gün sonra kontrolümü yaptılar. 7. gün Burnumdaki tamponu ve alçıyı çıkardılar. Hastaneden çok memnun kaldım. Çok teşekkür ederim.
Valera annanis

Sizden Gelenler

Mide Balonu İçin Dr. Ali Rıza Orhan'a geldim. Doktor bu süre zarfında gerçekten çok ilgilendi, bana gerekli tüm tavsiyeleri verdi. Çok teşekkür ederim.
Suzana Grace

Sizden Gelenler

Merhaba, ben doktor Cem'e burun estetiği ameliyatı oldum. Ameliyat sürecinde doktorlar ve hemşireler bana çok iyi davrandılar. Hepinize çok teşekkürler.
Antonia taladro da

Sizden Gelenler

Mide Balonu için Dr. Ali Rıza Orhan'a geldim. Bana çok iyi tavsiyeler verdiler ve gerçekten çok profesyoneller. Çok kilo verdim. çok teşekkür ederim.
Olivia Arlaud

Sizden Gelenler

Baypark hastanesi gerçekten çok kaliteli bir hizmet veriyor. Muayeneye geldim, muayene sırasında bana çok iyi baktılar ve doktor bana tavsiyelerde bulundu. çok teşekkürler.
Katie magda